Çfarë Twitter Mund Teach Ju Rreth Dashurisë?

Rifreskimi i fundit: shtator. 23 2020 | 2 min lexuar

Këto ditë, Faqet e rrjeteve sociale, ndoshta janë vende ku njerëzit kalojnë shumicën e kohës së tyre kur ata janë të lirë.

Ndërsa është e vërtetë se shpesh koha e kaluar në mediat sociale rezulton të jetë i kotë me të gjitha chitchats pabaza dhe thashethemet, në kohë njerëz të përfundojë duke mësuar shumë gjëra interesante dhe jetike nga këto faqet e internetit. Për shembull, ka faqet e rrjetit social që ofrojnë recetave të reja dhe inovative, faqet që edukuar njerëzit në lidhje me trendet e modës më të fundit, dhe kështu me radhë.

Pastaj, ka disa mësime mund të mësojnë vetëm duke qenë një përdorues i rregullt i një rrjeti social; më poshtë janë disa mësime dashurie faqe mikro-Blogging Twitter mëson.

1. Dashuria nuk është vetëm për të qëndruar së bashku:

Ky është një mësim i Miley Cyrus na dha përmes Twitter gjatë shpërbërjes së saj me të dashurin Justin Gaston në shkurt, 2011. Duke njoftuar shpërbërjes në faqen e mikro-Blogging, Cyrus ka thënë se dashuria e vërtetë nuk mund të ketë një fund të lumtur si dashuri e vërtetë kurrë nuk mbaron.

Ish-ylli i seri televizive Hanna Montana shtoi se duke i shkuar është një tjetër mënyrë për të shprehur dashurinë. Ky është një mësim i madh dashuri për të gjithë, rinj apo të vjetër.

Nëse e doni dikë, ju duhet të dini se si të le / saj të shkojë. Nëse një person nuk dëshiron që të vazhdojë të dua ose të jetë me ju, ju kurrë nuk duhet të doni të bëni atë / saj të bëjë që me forcë; kjo është për shkak se në qoftë se ju e doni atë person, ju me siguri do të duan të shohin atë / saj të lumtur.

2. Ka disa gjëra që ju nuk duhet të përmend kur koha e shpenzimeve me partnerin tuaj:

Kohët e fundit ka pasur një tag hash trending në Twitter se ka ndihmuar njerëzit të mbledhin njohuri për gjëra që nuk duhet të thuhet në një datë të. Tag hash shkon si kjo: #FiveWordsToRuinADate.

Përdoruesit postuar një numër sugjerimesh në lidhje me fjalët që mund të rrënojat një datë. Disa nga këto sugjerime kanë qenë me të vërtetë ia vlen të kujtohet.

Për shembull, Matt Lieberman, i cili është një host për AfterBuzz TV, shkruan se sipas tij pesë fjalë që mund të rrënojat një datë janë “ju puth si kushëriri im”. Çfarë Lieberman kërkuar për të thënë ishte se është një gabim i madh për të folur për marrëdhëniet e kaluara përballë dashurinë tuaj newfound.

Një shembull tjetër është cicërimë nga Jeff Drake, një shkrimtar. Pesë Fjalët ndaluara, sipas tij, janë “nëna ime mund të na përzënë”. Kjo deklaratë mund të jetë një spoilsport i madh nëse shqiptoi kur koha e shpenzimeve me partnerin tuaj, veçanërisht nëse ju jeni një djalë.

Po, ju me siguri keni të drejtë për të dashur mom tuaj, por shumica e vajzave urrejtjes për të parë njeri në jetën e tyre të sjellë referenca të mom tyre apo edhe duke folur shumë rreth saj.

Futni #FiveWordsToRuinADate tag hash në shiritin e kërkimit Twitter; ju do të merrni për të parë shumë sugjerime të tilla interesante dhe të dobishme.

3. Pak gjëra mund të bëjë mrekulli:

Dashuria është për gjëra të vogla; në diskutime të paktën në Twitter sugjeroj kështu. Për shembull, një cicërimë nga Patama Posts sugjeron se vajza dashuri përvojën e përqafoi nga prapa.

Këto gjëra të vogla mund të bëjë të ndjehen partnerit tuaj të dashur dhe Twitter mëson aq shumë prej tyre.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio