Çfarë Ju Really duhet të dini: Kalorësi është mbreti

Rifreskimi i fundit: nëntor. 19 2020 | 2 min lexuar

Ajo e kërkoi me kulturën bashkëkohore të jetë një grua e fortë që e di se si të kujdesen për veten e saj dhe shkon pas asaj që ajo e dëshiron. Ajo është aq e fortë në të vërtetë, se ajo nuk është lloji i vajzë që duhet të ketë dyer të hapura për të,. Ajo do të tallen me lule, si një uverturë pushy romantike dhe merr paguar për darkë si një fyerje për pavarësinë e saj financiare. Ja disa burra të fshehta: Nëse ju jeni duke marrë CEO i një kompanie jashtë në një datë të parë apo takim me një vajzë që e përqesh romancë të tepruar, kalorësi me të vërtetë ka nevojë të hyjë në lojë, dhe gjithmonë e bën në gji të saj.

Mos Argumentojnë, Vetëm të marrë një shans

Meshkujt mund të argumentojnë se ditën e moderne, grua e pavarur mund të përvetësojnë traditat kalorësiak si vepron kundër feminizmit. Këto ditë, po, burrat dhe gratë janë të barabartë shumë e shumë, por kalorësi nuk është në maskim avokimin shtypjen e grave ose përjetësimin padrejtësitë sociale të grave. Vetëm 7 për qind e grave të ndjehen si akte kalorësiak, të tilla si mbajtja dyer të hapura, janë patronizues, sipas Daily Mail. Ende, sipas një njeri në Elite Daily, tjetër 93 për qind e gratë nuk janë duke kërkuar për këto vepra kalorësiak. Undertones kalorësiak janë diçka më shumë gra duhet të presin, dhe më shumë burra duhet të përfshijnë.

Keqkuptimet

Pra, ndoshta kalorësi nuk është i vdekur, kjo është keqkuptuar. Louisa Pallua i The Telegraph thotë se burrat shmangur kalorësi në frikë se aktet kalorësiak do të keqinterpretohet apo të dërgojë një sinjal të gabuar. Në këtë epokë digjitale, nuk iu përgjigjur një mesazhi shkrimor ose simpati një pamje Instagram mund të flasin vëllime, ende të jetë aq e vështirë për të deshifroj si hieroglifet. Ne mund të jetë një kulturë të hutuar shoqërore që gjatë analizave dhe supozime të dytë, sidomos kur bëhet fjalë për takim dhe romancë. Edhe kur kombi ynë zgjedh presidentin e parë femër, edhe në qoftë se një burrë mendon duke sjellë trëndafila do të duket si karrem për seks, Gratë vlerësoj një njeri i cili është kalorësiak. Kalorësi nuk është cradling një grua e brishtë për shkak se ajo është një princeshë delikat i cili ka nevojë të shpëtohen nga Prince Charming. Është i sjellshëm, një gjest i mirë dhe një shprehje e dashurisë dhe respektit. Gratë ende duan të merren në datat. Girlfriends ende duan të jenë të treguar adhurimin. Gratë ende të presin për të pampered.

Si të Treat e saj

Kalorësi e bën një njeri të jetë një burrë dhe një grua të ndjehen si një zonjë. Treat lady në jetën tuaj me këto akte të kalorësisë dhe gjeste romantike, nëse ju jeni duke shkuar në një datë të dytë apo kanë qenë të martuar për 10 vjet.

  • Papritur e saj me lule në ditëlindjen e saj, në ditën e Shën Valentinit ose vetëm për shkak. Dërgimi lule, si i mrekullueshëm FTD u rrit bouquets, mund të jetë klishe romantike, por gratë do të duan këtë gjest deri në fund të kohës.
  • Tregoji asaj ajo është e ju jeni gjithçka. Tregoj ballë për ballë saj. Tekst it. Shkruani atë në një Post-it. Vetëm sigurohuni që ajo kurrë nuk e harron atë.
  • Ecni më i afërt i rrugës, dhe të mbajë dorën e saj duke kaluar trafikun. Ndjenja sikur të jeni të mbrojtur sigurinë e saj është endearing.
  • Merrni e saj në një darkë të mirë. Edhe pas viteve të hahet pica në shtrat së bashku, një darkë të këndshme rindez shkëndijën. Po, ecin përpara për të hapur derën e makinës për të,.
  • Grab dorën e saj të papritur. Mbajeni dorën e saj ndërsa ju shikojnë TV apo kohë në linjë për kafe. Zemra do të valëvitet.
  • Përshëndes e saj në derë para një datë të, dhe eci saj në derë më pas. Kjo është se si është bërë në filma.
  • Telefononi për të kontrolloni-në, në vend se teksti. Ajo është grua kryesor në jetën tuaj dhe të rëndësishme të mjaftueshme për të bërë një thirrje telefonike.
  • Kompliment e saj. Për shkak se ajo është e bukur.

Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio