Kur është "koha e duhur" Për të ndjekë një marrëdhënie të re?

Rifreskimi i fundit: nëntor. 23 2020 | 3 min lexuar

Breakups janë të vështira. Pavarësisht se kush përfundon marrëdhënien apo pse ajo përfundoi, ajo mund të jetë një kohë e emocional pas përfundimit të një partneriteti. Pra, ju gjeni veten të vetme përsëri dhe e gjithë bota takim mund të ndjehen pak e madhe në fillim.

Ka raste ju mund të pyes veten kur ju duhet të fillojë për të filluar takim përsëri dhe trishtim, nuk ka zgjidhje të lehtë për këtë problem. Gjithkush ka të bëjë me breakups në ritmin e tyre kështu që nuk ka afat kohor specifik për të ndjekur në lidhje me ndjekjen e një marrëdhënie të re pas nje shkeputjeje.

Pra, a jeni gati për të filluar një marrëdhënie të re, lëre të fillojë takim? Këtu janë disa këshilla për t'ju ndihmuar të dini se ju jeni në rrugë të drejtë:

Jepini vetes kohë

Unë nuk jam gonna gënjeshtër-breakups thith. Ju mund të dëshironi të rehatohem në pozicionin e fetusit në shtrat me një pintë akullore dhe Netflix për kompaninë për një kohë. Duke marrë kohë për të brengos fundin e një marrëdhënie është normale. Kur është fjala për emocionet e rënda si dhimbje, ajo mund të marrë disa kohë për të shëruar plagët tuaja. Përballja me një thyerje në një mënyrë të shëndetshme dhe të pjekur është mënyra më e mirë për t'u marrë dhe për të shkuar përpara me jetën tuaj.

Puna në veten tuaj

Shpesh kur marrëdhëniet fund ju kanë mbetur në pyetje çdo gjë. Çfarë shkoi keq? A ishte faji im? Çfarë mund të Unë kam bërë ndryshe? Stop ndëshkuar veten për marrëdhënien tuaj të dështuar dhe të ndaluar duke luajtur lojë fajin, si ajo nuk do të bëjë që ju të ndjeheni më mirë ndonjë. Duke pranuar se marrëdhënia nuk punojnë jashtë dhe jo e vazhdueshme mbi ndjenjat e keqardhjes do të ju ndihmojë të lëvizë. Mësoni nga gabimet është mënyra më e mirë për të dini se çfarë ju doni nga një marrëdhënie dhe atë që ju nuk e bëni.

Merrni këtë kohë për të përpiqen për të përmirësuar veten dhe të provoni gjëra të reja. Ndonjëherë kishte një hobi të ishin të interesuar në, por kurrë nuk u përpoq? Tani është koha e përkryer! Merrni një kurs të gjuhës, vullnetar në një ngjarje bamirësie apo edhe të drejtuar një maratonë. Mundësitë janë të pafundme. Provoni diçka të re që ju bën të lumtur dhe vetëm të përqëndrohet në ju.

Shkëputur të gjitha lidhjet romantike me ish tuaj

Disa njerëz janë në gjendje të mbeten miq, pas nje shkeputjeje, por në qoftë se ju të gjeni se ju thjesht nuk mund të merrni mbi ta dhe për të mbajtur duke u përpjekur për të punuar gjërat jashtë, ju mund të dëshironi të prerë të gjitha kontaktet me ta, madje edhe nëse është vetëm i përkohshëm. Është e vështirë për të lëvizur në kur ju mbani duke i dhënë vetes shpresë të rreme se ka ende një shans për të rekindle marrëdhënie. Nuk ka kohë më vonë poshtë rrugës për t'u bërë miq, por kur prishja është ende i freskët në mendjen tuaj, ajo mund të jetë vetëm më e lehtë për të mbajtur distancë tuaj.

Shmangni reagim dreaded

Marrëdhënia reagim paradigmë është një zakon që duhet të jetë i prishur menjëherë. Ju mund të tregoni veten se kjo marrëdhënie nuk do të jetë një reagim tipik, por ajo mund të kthehet në këtë mënyrë gjithsesi, pavarësisht nga përpjekjet tuaja më të mira. Ju ende mund të rimëkëmbur nga marrëdhënien tuaj të fundit dhe të gjitha ndjenjat e rënda të përfshirë, kështu që ajo mund të bëhet konfuze duke sjellë ato ndjenja të vjetra në një marrëdhënie të re.

Kur vjen puna për të tërhiqem flings (I.E. që ka marrëdhënie seksuale me partnerë të rastit, miq me përfitime, etj), ata duhet vetëm të shmanget. Një bashkim i shpejtë mund të duket si një ide e mirë, por ata thjesht nuk janë të. Duke përdorur seks rastësor si një mjet për të ndjerë më pak të vetmuar pas nje shkeputjeje tenton të ketë efekt të kundërt; ju do të më shumë se sa ka gjasa të ndjehen shumë më keq pasi gjithçka është thënë dhe bërë. Ruaj veten dhimbje shtesë dhe të kalojë në marrëdhënie tërhiqem / flings.

Ju me të vërtetë të ndjehen të gatshëm për të ecur përpara

Kur ju nuk keni mbetur ndjenjat e dashurisë dhe humbjes ndaj ish tuaj, kanë ndaluar obsessively duke kontrolluar faqen e tyre të Facebook (mos pretendoni ju nuk keni) dhe u ndal duke i dhënë vetes shpresë për pajtim që ju mund të jetë gati për të ecur përpara.

Mos i dëgjoni ata rreth jush që ju tregojnë kur ju duhet të fillojnë takim përsëri sepse ai vendim është në fund të fundit varet nga ju. Kur në fund të ndjehen të gatshëm për të përmbushur dikush i ri është kur ju duhet të fillojnë takim. Kjo është jeta juaj në fund të fundit, kështu që nuk do të përpiqet për të qetësuar miqtë tuaj dhe të familjes duke shpresuar përsëri në lojë takim kur ende nuk tuaj vetëm gati.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio