Kush duhet të paguajë në një datë të parë – Këshilla Për Meshkuj

Rifreskimi i fundit: Maj. 31 2020 | 3 min lexuar

Njerëzit kanë të gjitha llojet e var-ups kur bëhet fjalë për takim, dhe ndoshta një nga më të zakonshme është ndjenjë theksoi, ose negative rreth paguajnë për datën. Burrat reagojnë ndryshe në këtë stres. Disa njerëz gjithmonë i kushtoj, por fshehtas të ndjehen negative brenda ndërsa shkrim çekun. Disa njerëz insistojnë në duke paguar gjysmë secili dhe disa njerëz janë të zemëruar qartë në lidhje me të. Disa njerëz janë vetëm të vërtetë frikë nga gjoja modës së vjetër në qoftë se ata ofrojnë për të paguar faturën.

Unë e di e burrave që do vetëm banesë nga refuzojnë të paguajnë në mënyrë të plotë në një datë të parë, në vend të kësaj këmbëngulur se ligji duhet të ndahet pikërisht në gjysmë. Përse? Për shkak se ata kanë pasur kaq shumë përvoja të paguajnë për një datë të shtrenjtë me një grua vetëm kurrë për të dëgjuar prej saj sërish. Ndoshta ju keni pasur këtë të ndodhë për ju. Ndoshta ajo ishte një grua ju ka pëlqyer dhe menduar ju ishin të vibing me, kështu që ju ofrohet për të paguar, vetëm që të ketë atë të zhduken dhe nuk kthehen thirrjet tuaja. Apo ndoshta ju keni paguar për disa datat mediokër ose darned drejtë të tmerrshme dhe ju nuk duroj atë. Të gjitha që i tretur holla fituar me vështirësi. Dhe unë të marrë se unë vërtet bëj. Kush nuk do të ndihej i lënduar!

Në këto kohë të barazisë pse duhet të pritet një njeri të paguajnë koston e plotë të faturës vetëm thjesht sepse ai është një njeri? Femrat duan barazi, edhe këtu ajo është e.

Më lejoni t'ju tregoj një sekret të vogël. Nëse kjo është që ju, dhe ju jemi duke këmbëngulur në gjysmën e saj të paguar në datën e parë, kjo do të trembë larg çdo grua me cilësi të mirë femërore. Ju shikoni unë mësoj gratë klientët e mi për të të jetë në energjinë e tyre femërore rreth njerëzve që ata Data, ajo punon më mirë në këtë mënyrë. Kjo do të thotë marrjen e gracefully dhe duke lejuar një njeri për romancë të saj. Ju nuk mund të jenë të dyja në energjinë tuaj mashkullore, ndryshe romance nuk mund të lulëzojë. Ajo do të jetë më shumë si takim martohem tuaj më të mirë, i cili padyshim do të paguajnë gjysmën faturën. Kështu, ndërsa unë e kuptoj zhgënjimin tuaj, I highly recommend duke vazhduar për të bërë gjënë e zotërie dhe duke ofruar për të paguar. Një grua cilësisë do të vlerësojmë ju për atë.

Dhe jo vetëm e bëjmë atë me gratë që ju pëlqen. Oferta për të paguar më CDO datën. Përveç faktit se kjo është formë vetëm tepër i mirë dhe sjellje të mirë, universi është shikuar dhe ju jeni duke bërë një vepër të mirë. Kjo nuk do të shkojë pa u vënë re.

Unë kam qenë një herë në një datë se ishte duke shkuar me të vërtetë mirë. Megjithatë, në fund djalë të vërtetë solli nga një makinë llogaritëse për të ndarë faturën saktësisht sipas cilët kishin çfarë të hani dhe pini (edhe unë mendoj se ishte kalkulator në telefonin e tij, por ende). Sapo ndodhi kjo unë ndjeva të gjitha tërheqëse e kam parë ishte ndjenjë ikjen e drejtë nga mua. WOW! Unë kurrë nuk mund të imagjinohet të qenë me dikë si kjo – Nëse ai është si kjo tani të imagjinojmë se çfarë ai do të jetë si për të jetuar me! Mund ta imagjinoni pazar në Ikea për mobilje? Po në lidhje me në ditëlindjen time, do të duhet të paguaj gjysmën pastaj shumë? Jo shumë romantike.

Shmangni duke u bërë i lodhur gati duke paguar nga vetëm duke qenë i gëzuar në lidhje me të. Në përafërt dhe bie i takim, disa nga gratë që të merrni jashtë do të zhduken dhe nuk kthehen thirrjet tuaja. Është e par për kursin. Vë bast që ju kanë bërë të njëjtën gjë me dikë diku përgjatë vijës nëse ju jeni brutalisht sinqertë me veten. Megjithatë, kur lady juaj ka ardhur së bashku, dhe ju të bëjë atë të ndjehen të veçantë dhe për të krijuar romancë sepse ju kanë ofruar për të paguar, jo vetëm do të këtë luftoj deri tërheqjen, por ajo do të ju njohin për i fortë, njeri mashkullore ju jeni.

Kështu që unë them mos u shqetësoni për të qenë i modës së vjetër - le të marrin një qëndrim për të kalorësisë, romancë dhe pasion. Pse jo vetëm rri duarkryq dhe të gëzojnë kënaqësinë që ju mund të sjellë në një grua duke bërë këtë gjë lloji për të,, nëse keni ndërmend për të parë atë përsëri ose jo. Ju pastaj mund të bask në njohuritë që ju jeni një i duhur, plotësisht funksionale dhe burrë i pavarur, të cilët mund të zgjedhin për të trajtoj një femër, vetëm për shkak se ai mund. Të ndjehen krenarë.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio