Pse Bletët Men Dashuria Heartless Mbretëresha

Rifreskimi i fundit: korrik. 09 2020 | 3 min lexuar

Kjo është një vend takim, dhe një vend takim për të dashuruar manar, jo më pak. Pra, mund të flasim për vetëm një minutë për qentë femra? Dhe unë do të thotë “Qentë femra” në kuptimin më eufemistik, si ajo nuk ka të bëjë me canines, por homologu i tyre njerëzor specie që jep femër qentë emrin e tyre të keq. Por për shkak se ky është një vend SFW dhe në një përpjekje për të dhënë përsëri në qentë femra respektin dhe dashurinë që ata meritojnë, le të flasim në vend për Bees Heartless Mbretëresha (ose HQBs) dhe njerëzit që i doni ata, dhe çfarë ka për të mësuar prej tyre për të bërë vetë marrëdhëniet tona më mirë.

Kohë dhe prapë kohë, Unë kam qenë dëshmitar i dorës së parë për të fenomenit të “djalë i mirë e do HQB”. Është me të vërtetë një mrekulli për të ja-a dashur, zemërmirë, njeri i sjellshëm dhe bujar i cili duket të jetë gjithmonë në pozitën e Bending mbi prapa për HQB tij; dhe ai duket se të dua çdo minutë për t'iu përgjigjur kërkesave të saj dhe duke mbajtur barrën e përbuzje të saj pa dallim. Por këto marrëdhënie janë edhe disa nga më të mirë unë kam parë në aspektin e jetëgjatësisë; dhe kështu shumë, Unë kam konkludohet, në kushtet e një shkallë të marrëdhënieve suksesit.

Pra, çfarë mund ne, si të mirë, Gratë në mendime të mësojnë nga HQBs për të tërhequr dhe mbajtur llojin e njerëzve që ata duket se nuk kanë asnjë problem tërheqjen dhe mbajtjen e?

1) HQBs kanë një ndjenjë të fortë të identitetit

Gruaja e fortë e identitetit

HQBs e di se kush janë dhe çfarë ata duan. Ata e dinë se çfarë të sjellë në tryezë dhe ata janë interesante, sepse interesat e tyre janë të tyre dhe ato mund të jenë unike nga interesat e partnerit të tyre. Ai është i mërzitshëm deri më sot veten, dhe HQBs kanë motive this out.

2) HQBs ketë komandën e botës së tyre

Gruaja Komandues

Një HQB duket të ketë komandën e botës rreth saj (nëse ajo vërtetë ka ose jo). Kjo cilësi ofron një nxitje nënndërgjegjeshëm ndaj partnerit të saj ego-në qoftë se ai ka një kontroll mbi të bërë atë të lumtur, dhe ajo ka kontroll mbi “Bota”, ai ka kontroll të “Bota” me prokurë. Është se të gjithë “nese A = B dhe B = C, atëherë A = C” gjë. Si funksionon kjo përkthehet në një tip të dobishme? i mirë, njerëzit në mendime si ju dhe mua nuk priren të jenë shumë të sigurt me veprimet dhe komunikimit tona. Të jesh i sigurt është shumë më e ndryshme se sa të qenit agresive, cila është M.O themelor. i HQB tuaj mesatare dhe është ajo që i jep asaj se keq-gotten, kontrolli i dobet “Bota”. Por duke qenë më të sigurt do të japë një komandë më të madhe të botës tuaj, pa rezultatet përndryshe negative të agresionit. Një shembull i kësaj është thjesht të shtetit se çfarë ju doni dhe pse kjo ka kuptim nga këndvështrimi juaj, sans poshtëruese, zemërimi mospërfillës aq shpesh të punësuar në marrjen e kërkesave të ngjashme nga HQBs.

3) Ndonjëherë-popullore dhe provuar, “Burrat si një sfidë”!

Burrat si një sfidë

Sa shumë artikuj takim dhe libra keni lexuar se janë të përkushtuar për një version të idesë themelore që njerëzit të doja të të paraqitet me një sfidë, në mënyrë që ata të ndjehen të veçantë shtesë kur ata janë në gjendje për të pushtuar tha sfidë? Por, vetë, do të flasë për të gjetur gruan më të pakapshme më tërheqëse se sa ai i cili është një libër gjithmonë-në dispozicion të hapur. Ndonjëherë manifeston elusiveness si-si duhet të them, duke qenë pak koprac me shprehjen e çdo lloj emocioni pozitiv apo reagime (i cili është ku HQBs të vijë në). Disa njerëz nuk mund të rezistojë me sfidën e duke u përpjekur për të paligjshme çdo lloj përgjigje të këndshme nga një HQB dhe kështu që ajo të bëhet një objekt me interes të madh.

Si mund të (përsëri, si të mirë, grua i zhytur në mendime ju jeni) kthyer veten në duke qenë më shumë një sfidë? Kjo mund lehtë të bëhet e pasinqertë lojë-playing se libra të tillë si “Rregullat” (Fein dhe Schneider) të gjithë, të cilat nuk mund të punojnë për të gjithë dhe mund të largohet nga ju mllef dhe të hutuar në lidhje me atë për të thënë dhe kur. Në vend të kësaj, të ndërtuar jetën tuaj të jetë e vërtetë e plotë dhe emocionuese-marrjes të një sfidë e vërtetë për të shtie në dorë një datë me. Jo vetëm do të kontrollojë off se tërë “të jetë një sfidë” atribut që kështu ungracefully karakterizon HQBs (që njerëzit të gjejnë aq tërheqëse), por data juaj do të ndjehen se shumë më i çmuar kur ju keni bërë një pikë për të kaluar kohën tuaj të vlefshme në mënyrë të qartë me të.

4) No games

Grua guessing Games

Ka vjen një kohë kur njerëzit të ndaluar përgjigjej guessing games-nëse kjo është në sajë të tyre duke qenë pak më i pjekur, ose marrëdhënia në vetvete ka rritur përtej flirt saj fillestare. Ndoshta ky tip mund të kreditohet të paktën pjesërisht me të gjithë "jetëgjatësi", paraqitur anomali nga HQB / marrëdhëniet Nicës Guy. HQBs thonë atë që ata duan, dhe kur ata e duan atë. Ka disa lojëra dhe aktivet jo-materiale në që kanë të bëjnë me një HQB, dhe shumë njerëz të gjetur këtë freskuese. Kjo lidhje në elemente nga një çift të mëparshme këshilla-në të qenit i hapur me komunikimin tuaj (I.E. të qenë i sigurt), dhe shumë e qartë me atë që keni dëshirë nga partneri juaj në qoftë se ai nuk është tashmë duke siguruar atë, ju keni paraqitur një sfidë se ai ka të ngjarë të gëzojnë rrit për të përmbushur, sepse ju keni qenë kaq i qartë dhe ai nuk do të kesh frikë përpjekjet e tij do të jenë të kota.

Kështu, Kind Hearts-të marrin zemrën, dhe këto këshilla për zemër-dhe ndoshta ne mund të pretendojnë një pjesë të vogël të madhe të tregut të bukur Guy për veten tonë!


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio