Pse ju duhet të Takon një Girl Me një Dog

Rifreskimi i fundit: nëntor. 21 2020 | 3 min lexuar

Në këtë moment unë jam në një marrëdhënie me një grua të mahnitshme. Ajo është e bukur, inteligjente dhe femërore. Ajo është çdo gjë që unë mund të kërkoj ndonjëherë për. E vetmja gjë që nganjëherë annoys mua është qeni i saj i vogël që gjithmonë fillon të marrë xheloz, sa herë që unë do të puth, ose mbaj në krah të saj.

Unë do të thotë, Unë si qentë dhe unë gjithashtu kam një qen që jeton në vend të prindit tim, por unë ende të merrni mërzitur nga fakti se unë nuk mund të puth e saj pa rrezikuar një tringëllimë në veshët nga leh e qenit të saj. Unë madje filluar të urrej atë gjë të vogël, deri sa e kuptova se ai mund të jetë çelësi për marrëdhëniet tona të lumtur.

Unë e di kjo tingëllon krejtësisht i çmendur, por më shumë kam menduar për tipare të personalitetit dhe cilësitë e të dashurën time, më shumë kam kuptuar se qeni i saj mund të ketë ndikuar saj shumë më tepër se sa kam menduar.

Unë madje imagjinuar se si e dashura ime do të ishte në qoftë se ajo nuk do të ishte ngritur në një mënyrë që lejohet të saj për të marrë kujdesin e një tjetër qenie. Unë kam ardhur në përfundim se edhe pse ajo ende annoys mua kur qeni i saj nuk ka të ndaluar leh, Më duhet të falënderoj atë për qenie e përsosur njerëzore ai ndihmoi atë për të bërë. Më vonë e kuptova se duke rënë në dashuri me një vajzë i cili ka një qen ishte vendimi më i mirë që unë mund të ketë bërë ndonjëherë.

Ajo e nxjerra të marrë kontrollin e Përgjegjësisë

Ndonjëherë unë kam ndjenjën se fëmijët sot të rritur prindërit e tyre, në vend të duke u ngritur nga prindërit e tyre. Si rezultat i se ata nuk e merrni shans për të zhvilluar ndjenjën e përgjegjësisë, sepse askush nuk mëson atyre se çfarë do të thotë të jetë përgjegjëse për diçka apo dikush.

Nëse ju gjeni se vajzë ju jeni takim ka absolutisht asnjë ndjenjë përgjegjësie, ajo ndoshta kurrë nuk kishte një qen. Një grua që rritet me një qen automatikisht mëson për të marrë përsipër përgjegjësinë për një tjetër qenie.

Ajo duhet të ecin me të, ajo ka për të ushqyer atë dhe ajo ka për të marrë atë në veteriner kur ai është i sëmurë. Të gjitha ato gjëra që kërkojnë një ndjenjë të përgjegjësisë. Kur ju jeni takim një vajzë që e ka këtë ndjenjë të përgjegjësisë për një tjetër qenie, ju gjithashtu mund të jetë goxha i sigurt se ndjenjë e saj të përgjegjësisë, është edhe më i madh kur është fjala për qeniet njerëzore.

Në rast se ju ndonjëherë mendoni për duke filluar një familje me një grua, ju duhet më mirë të përfundojë në një marrëdhënie me një vajzë që ka një ndjenjë të përgjegjësisë.

Ju mund të jetë i sigurt se ajo ka një personalitet Kujdesi

A e dini numrin një gjë që i bën njerëzit të lumtur në marrëdhëniet? A Jo, numri një gjë që ne shpresojmë për të marrë nga një marrëdhënie nuk ka të bëjë me seksin. Ajo që ne duam është një grua që kujdeset për ne,. Meshkujt duan gratë që kanë një personalitet të dashur.

Kjo nuk ka të bëjë me besim i gabuar se ne duam që të trajtohen si mbretër në një marrëdhënie ka. Të gjithë ne duam është që të ndjehen se vajza ne jemi së bashku me të vërtetë mendon për ne. Nëse ka një lloj vajzë që është më i gatshëm të kujdeset për ju, se çdo vajzë tjetër, atëherë ajo është një vajzë që ka një qen.

Duke u kujdesur për një qen kërkon shumë kohë dhe durim. Unë kurrë nuk kam takuar një grua që kishte një qen dhe i cili nuk ka pasur një personalitet të dashur. Sigurohuni që vajza që ju të përfundojë në një marrëdhënie me dëshiron të marrë kujdesin e qenieve të tjera, duke përfshirë edhe ju.

Ajo nuk është një patate shtrat

Unë jam shumë i apasionuar pas sportit. Unë dua të shkoj vrapim dhe të jetë në ajër të pastër. Për shkak të faktit se unë nuk jam i interesuar në shpenzimin e gjithë ditën në frontin e televizionit ndërsa niveli im vitaminë D merr gjithnjë e më poshtë, Unë jam gjithashtu nuk e interesuar në takim një patate shtrat.

Nëse vajzë ju jeni takim ka një qen, ju mund të jetë mjaft i sigurt se ajo është asgjë, por një patate shtrat dembel. Nëse ju nuk dëshironi të keni mut qen në të gjithë katin e, ju duhet të ecin me qen tuaj të paktën dy herë në ditë.

Unë ju garantoj se një vajzë që ka një qen mjaft e kalon kohën e saj jashtë të qenit aktiv, në vend të humbur kohën e saj në shtrat. Edhe pse unë jam i mërzitur nga qen të dashurën tim kur ai nuk ka ndaluar leh, Unë të gëzojë atë kur kemi marrë një shëtitje me të.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio