Pse ju duhet të provoni Dating Dikush Kush nuk është lloji juaj

Rifreskimi i fundit: nëntor. 22 2020 | 2 min lexuar

Ndonjëherë kishin ato herë kur miqtë tuaj apo familjen, i etur për të vendosur ju deri në datën me dikë që ata e dinë, pyesni se çfarë lloji i personit që ju të shkoni për?

Pothuajse të gjithë është fajtor për këtë, duke pretenduar se ata kanë disa lloj lloji ose preferencës së partnerit.

Kam dëgjuar njerëz flasin për të gjithë kohën: "Unë vetëm data artistik të tipit njerëz sepse unë jam një artist" apo "Unë preferoj në datën e njerëzve në fusha të ngjashme të karrierës si veten time."

Por, çfarë nëse ju jeni me pamje një kapur të madh për shkak se ata nuk përshtaten tipit "ideal" tuaj?

Kjo mund të ndodhë në mënyrë të drejtë shpesh, veçanërisht me online takim. Ju vijnë të gjithë një profil që kap syri yt, por pas leximit statistikat e tyre ju do të shpejt të lëvizin për shkak se ai nuk i përshtatet listë e plotë tuaj ideale bashkëshortor. Pra, lloji i juaj është i gjatë, burrat muskulare por profilin e tij thotë se ai është vetëm 5'6 "dhe vetëm të moderuar të interesuar në ushtrimin apo lloji juaj është bjonde, Femrat e Lindjes evropiane dhe ajo është një zeshkane Australian. Mos automatikisht shkruaj dikë jashtë për shkak se ata nuk paraqiten menjëherë të jetë një ndeshje e.

Pse mendoni ju duhet deri më sot një lloj të veçantë të personit të?

Ju duhet të krijojë një lidhje me dikë bazuar në interesa të ngjashme, besimet dhe qëllimet. Nëse jeni të përqëndrohet shumë në gjetjen e dikush për të përshtaten udhëzime të veçanta që ju doni të ndiqni kur daton, ju do të mund të sabotuar shanset tuaj në potencialisht ndërtimin e një marrëdhënie të madh.

Kur ju vetëm të lejojë veten që tani llojin tuaj, ju mund vetëm të përsëritur modelet e vjetra. Nëse e keni datë të njëjtin lloj të personit për dhjetë vitet e fundit dhe asnjë nga marrëdhëniet kanë punuar jashtë, ndoshta ju duhet të mendoj sërish vetëm ekskluzivisht takim llojin tuaj të preferuar. Kur ju sot të njëjtin lloj të personit pa pushim, marrëdhënie zakonisht ka të njëjtat rezultatet e fundit.

Dating një lloj të veçantë mund të bëhen të rehatshëm dhe i parashikueshëm. Dating dikush i cili nuk është lloji juaj, dikush tjetër, mund të ju lejojnë mundësi të provoni gjëra të reja dhe për të fituar përvoja të reja jetësore. Nëse ju provoni takim dikë që ka hobi të ndryshme se sa veten tuaj, ju jeni në gjendje për të provoni aktivitete të reja ju mund të vërtetë të gëzojnë të. Takim dikush nga një trashëgimi të ndryshme se vet tuaj mund të ju lejojnë të përjetojnë ushqime dhe kultura të reja.

Për të qenë i qartë, Unë jam duke sugjeruar që ju të përpiqet takim njerëz që ndajnë vlerat më të ngjashme themelore të brendshme për ju (të tilla si siguri, Besnikëria apo bujaria), në krahasim me zgjedhjen e të tjerët në bazë të faktorëve të jashtëm (të tilla si pamja, përkatësia etnike apo statusi social). Ju duhet të rrinë të partnerëve të ndjekur që ndajnë vlera të njëjta themelore. Nëse ju doni të zë vend në disa vjet me një familje, mos filloni takim njerëz që nuk kanë ambicie për të filluar një familje. Megjithatë, në qoftë se ju të gjeni dikë që mund të mos përshtaten llojin tuaj ideale e partnerit fizikisht, por ju kanë ndarë qëllimet afatgjata dhe besimet, ndoshta ju duhet të jepni atyre një shans.

Në fund të fundit, ju vetëm nuk e di kush ndeshje tuaj të përsosur mund të jetë.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio