Takon Winter Ide

Rifreskimi i fundit: Mar. 23 2020 | 3 min lexuar

Ditët e ngrohta të verës të sigurojë kushte perfekte për romancë emocionuese dhe zbavitëse idetë në natyrë data, por si stinët ndryshojnë dhe erërat e dimrit marr, shumë çifte mund të gjeni atë më të vështirë për të dalë me ide të mrekullueshme datën kur të ftohtë e saj, me shi, dhe, ndonjëherë, me dëborë jashtë. Këtu janë pesë idetë Data e dimrit për të ndihmuar të mbajtur ato ndjenja të ngrohta midis jush dhe i dashur tuaj djegur madje edhe kur kjo nuk është e ngrohtë jashtë.

Data e Dimrit Idea #1: Ice Skating

Përfundojë në shalle dhe doreza dhe të marrë partnerin tuaj në shesh patinazhi akull lokal për disa stërvitje fun dimrit në kohë. Për shkak të motit të ftohtë, ju dhe një të dashur mund të ketë hequr dorë nga disa prej aktiviteteve në natyrë data që do t'ju sjellë së bashku gjatë muajve të ngrohtë. A nuk heqë dorë nga aktivitete në natyrë vetëm për shkak të dimrit të saj. Ice patinazhi mund të jetë romantike (mbajnë duart, mbledhje e saj deri kur ajo bie) si dhe stërvitje të mëdha në natyrë.

Data e Dimrit Idea #2: Krishtlindjeve të Lehta Gazing

Merrni përparësi të gjitha të ujdisje shtëpi pushimi gjatë sezonit të Krishtlindjeve duke planifikuar një datë për të përzënë rreth lagjen tuaj duke kërkuar në dritat e Krishtlindjeve. Ju mund të mbani të ngrohtë në makinën tuaj, duke dëgjuar muzikë apo romantike meloditë e Krishtlindjeve dhe të ndajnë gëzimin e shtëpive shkëlqim lit me drita me gaz të gjallë dhe dekorata festive.

Data e Dimrit Idea #3: Snuggling nga zjarri

Çfarë është më romantike se mbledhjen nën disa batanije të ngrohtë para një zjarr që flakëron? Nëse ju keni një fireplace në shtëpinë tuaj apo apartament, të bëjë një datë me partnerin tuaj të kalojnë disa kohë të mbaj në krah në para të një zjarri. Ju mund të bëni çokollatë të nxehtë dhe për të mbajtur ngrohtë nga zjarri në shtëpi ose, në qoftë se ju nuk keni qasje në një fireplace në shtëpinë tuaj, shkoni në një kafene apo kaluar natën me një fireplace dhe ndajnë një ëmbëlsirë dhe kafe duke shijuar ngrohtësinë e zjarrit.

Data e Dimrit Idea #4: Festa dhurata Shopping

Pazar dhuratë pushime mund të jetë një aktivitet stresues, por kjo nuk duhet të jetë. Ju mund të kthehet tuaj dhuratë pushime pazar në një aktivitet çifte fun. Kryesore është që të mbani atë zemre të lehta. Plani një ditë e blerjeve në qendër apo pazar preferuar qendrën tuaj, me një drekë të thyer në mes në mënyrë që të ulen dhe të lëshohem pak. Shko me qëllimin për të shfletuar rreth për dhurata, picking up gjërat këtu apo atje – nuk shkojnë me një agjendë për të gjeni gjithçka që ju po kërkoni forÖthis mund të çojë në stres apo ankthi. Sigurohuni që ju planifikoni datën Blerje e shumë përpara të kur ju do të jetë i dhënë dhurata, kështu që ju mund të marrë kohën tuaj, ndërsa ju dhe partneri juaj po shikoj.

Data e Dimrit Idea #5: Keni një Luftën Snow

Përfundojë veten deri në një xhaketë të rëndë, dantella deri çizmet tuaja borë, dhe sipërmarrje jashtë në dëborë për ditën. Ju dhe një të dashur mund të kaloni ditë
qirinjtë e ndërtimit, duke e bërë engjëjt dëborë, dhe duke pasur lufton gjallë Snowball. Enjoy dëborë ndërsa ju mund të, kjo nuk do të rrinë përreth gjithë vitit, në fund të fundit. Kjo është një mënyrë e madhe për të marrë stërvitje dhe pastaj ju mund të shkojnë në shtëpi për disa kakao të nxehtë.

Mbaj mend, vetëm për shkak se koha kthehet ftohtë, kjo nuk do të thotë datat tuaj kanë për të lirshme ngrohtësi e tyre. Ju mund të kenë një argëtim dhe kohë romantike me partnerin tuaj edhe kur është me dëborë, i stuhishëm, apo i akullt. Merrni përparësi të motit të dimrit me argëtim në dëborë dhe akull në patinazh, të mbajtur ngrohtë në frontin e zjarrit, dhe të marrin pjesë në aktivitete të pushimit si pazar dhe të lehta padoqe Krishtlindjeve dhe dimrit juaj është e sigurtë që të jetë e plotë të kujtimeve të ngrohtë dhe të lumtur me të dashur tuaj.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio