Како да се земи вашиот првите чекори со Online Dating

Сте чекорите и се подготвени да започнете потрага по значајни други онлајн. Тоа е возбудлив, yet intimidating experience. All of a sudden you have an opportunity to see and interact with more singles, отколку што сум ги сретнала во една година! But wait online dating isn’t anything like meeting people in person and it certainly doesn’t come with a rule book…

Разбирање на Vocab: One of the first and most confusing steps is dealing with the lingo. These are your first moments of interaction, каков вид на впечаток сакаш да го напушти и како во светот да се избере што да се прави?

Исто како и во "вистинскиот живот" зборовите што ги користиме за да се дефинира вид на интеракција, како што се ракување, позајмуваат самите да се објасни она што штотуку се случила помеѓу две лица. Оваа идеја се уште важи и за вашиот онлајн опции:

Како – Think of this as a smile across from the bar. It could grab someone’s attention. Меѓутоа, тоа не е како ангажирање како да сте преминале и рече:, "Здраво".

Намигнување -А Намигнување е исто толку брзо испрати како што е разрешен.

Омилени – This is that person you talked to in the line at Starbucks. You felt a spark right away; Да ти само се сретна со нив во донесувањето, но не можат да чекаат да се судрат во нив повторно.

Пораки – This is a text message from “the” person you’ve been waiting to hear from all day. They’re totally into you.

Изработка на избор за тоа како да се комуницира да се утврди видот на реакција ќе добиете.

Шок и воодушевувајте: Ако треба да се прочита неколку профили, пред пишувањето твое, тоа е во ред.

It’s hard to know what to include in a profile and how much if you’re new to online dating. You don’t want to write a haiku, но вие не сакате да го понесе луѓе до солзи со детали на вашите 5-то одделение пијано рецитал.

– Бидете сигурни да им даде лични податоци, постојат илјадници луѓе кои сакаат филмови и 'сакаат да се најде партнер во криминал,"Она што всушност се различни за вас? (Did you go to pastry school and now work in marketing. Можеби, Неодамна зедов Падобран?)

– Дефинирајте што го барате во партнерот, ако не се луѓе може да мислат вашите коментари на профилот е лажен.

Бидете храбри: Сте се приклучи онлајн датира да не биде wallflower, сакате да се најде некој!

– Немаш ништо да изгуби! What are the chances you will run into this person? Нула нема; не намигнување во нив, Ако навистина сакате да порака.

Don’t let your inner doubt win. You never know who might be interested in you, unless you give it a try. You didn’t join online dating to sit in the corner and knit did you? If you did, Мислам дека сте на погрешен сајт.

Обиди се со нешто ново: Нема ништо лошо со знаејќи "вашиот тип,"Но обидете се да разговараат со некој кој е различен од вашето минато односи.

Кога ќе имаат илјадници опции во потрага на вас од вашите блескав компјутерски екран, there is nothing wrong with testing the waters to learn what you want. Можеби, да одите на состанок со кловн и да сфати, “I just can’t be with someone who honks their nose for a living.” There is nothing wrong with that, or maybe you learn that’s what you’ve been waiting for all along. You never know what could happen.

Бидете себе: Како д-р. Seuss го стави, “I am who I am and that’s a great thing to be.” If Dr. Seuss тоа го рече, тоа мора да биде во право. Тешко е да се започне врска со некого ако сте се обидува да се преправаме дека некој друг.

Да "hottie8675309" е исклучително привлечна, but you can’t find anything in their profile you have in common. You think to yourself, "Па го нарекле"На Зрна на гневот " како нивна омилена книга. Мислам дека прочитав дека во средно училиште. "Пред да го знаете вие ​​сте на состанок со некој кој ја напишал својата докторска дисертација на тема"На Зрна на гневот ". Среќно со тоа!

 


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2017 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио

Прочитај повеќе:
Зошто Вие треба да најдам девојка со кучиња

Во моментов сум во врска со неверојатна жена. Таа е убава, интелигентни и женски. Таа е...

Затвори