Прво Датум Што да се носат Прво Датум

од страна на

Што да облечете на првиот состанок Со Хороскопски знак

последен пат ажурирани: јуни. 30 2020 | 3 мин прочита

Кога одите на првиот состанок, првото нешто што веројатно се мисли на, веднаш штом ќе го обезбеди тоа е, "Што сум јас ќе носат?!"Или барем, тоа е една од првите работи кои мислите. Сакате да се чувствувате пријатно во она што го носат, но исто така ќе сакате да бидете сигурни дека не се навредува личноста си оди со, и дека тие ќе најдат атрактивна. Најди својот Хороскопски знак подолу и да добиете идеја за она што може да се носи што ќе ги задржат своите очи на вас во сите времиња.

ОВЕН
Вашиот Овен датум е fieriest на огнот знаци, што ги прави добро реагираат на црвената боја. На повеќе светли и живописни црвено, на подобро. Тие сакаат да видат вашето тело премногу, па носат облека која ги нагласува најдобрите делови од вашето тело. Ако имате голем тело, одат за најтесните облека имате. Тие што сакате супер жешка.

БИК
Вие Бик датум е практичен земјата знак, така што тие имаат тенденција да се претпочитаат традиционалната облека. Изберете една област на кожата да се покаже, и одржување на остатокот покриени. Шминка треба да биде природен изглед, и накит треба да биде полн со убави камења. Овој знак реагира добро на бои, кои се честа појава во природата, Земјата пригушени бои како зелена или кафеава. Толку повеќе ќе ви се среќаваше како и на Земјата бог / божица, на подобро.

БЛИЗНАЦИ
Вашиот Близнаци датум е разигран и забавен, така се облекуваат во нешто слатко и малку трендовски. Како знак на воздухот, тие сакаат да се остане во чекор со она што е и она што не е. Тие можат да имаат личноста на детето-како, така што тие може да реагираат добро на работите кои ги потсетуваат дека се деца / тинејџери, како карирани здолништа и палта varsity. Обидете се носи светла, забавни бои кои го стимулираат својот ум.

РАК
Твојот датум Ракот е знак на удобност, така да не треба да се облекуваат во нешто премногу обврзувачки, носат потпетици премногу висока, или стави на вратоврската дали ќе го задржи потцупнуваше со него. Ако сте сосема удобно во тоа што го носите, дека ќе се среќаваме со нив. Обидете се да се избегне светли бои, или нешто што е навистина диви и таму што може да ги исплаши далеку.

Лион
Вашиот Лав датум сака да се чувствува како тие имаат најжешките датум во собата, оној секој има око на, така што Глам нагоре. Тие сакаат да изгледаат како гламурозна како што можете да. Можете дури и може да биде границата натруфен / шарена. Слој на накит – повеќе Bling, на подобро. Тие сакаат црвена затоа го привлекува вниманието, и злато и виолетови, бидејќи тие се боите на кралското семејство.

ДЕВИЦА
Вашиот Девица датум не се грижи многу за дизајнер на облека или чанти или некој од тоа. Тие се најголема грижа е дека можете да мириса добро, јасно зеде туш однапред, и да не се носат премногу лак, шминка, или да изгледа како кукла. Хигиената е број еден за овој знак. Чувајте ги вашите едноставна облека, елегантен, и се држи до неутралните бои. Тие се лесно совладан, толку светли бои ги направи нервозни.

КНИГИ
Вашиот Вага датум е најмодерен на сите Хороскопски знаци, така што треба да ја ослободат до еден степен. Извлечете оние дизајнер на облека и го стави заедно кул, трендовски изглед. Овој знак владее со уметност, која е причината зошто тие се толку во мода, и тие очекуваат да се погледне заедно и стилски. Тие како скапоцен камен тонови, додатоци, и убави накит, но не премногу од него.

ШКОРПИЈА
Твојот датум Шкорпија е знак дека владее темнината, па повелете за темни бои. Ако можете да отсвират глава до петици, црна, одат за тоа. Тие сакале покриени, но во тесна облека која ги потсетува на ропство (овој знак се има контрола прашања). Одете за димен очи, сеќавајќи се дека очите се прозорец на душата и тие сакаат да се загледуваш во твое интензивно.

СТРЕЛЕЦ
Вашиот Стрелец миленичиња не е обично дека во мода и облека, но тие не сакаат да изгледаат добро. Ним им се допаѓа светли бои и љубов облека или накит дека има приказна за да ја. Ако го доби додека патуваат, или да дојде во вашиот поседување преку некоја чудна околност, фрли на тоа и тоа нека биде извор на интересен разговор. Тие ќе заврши наоѓање * ви * интересни.

ЈАРЕЦ
Вашиот Јарец датум е најстариот традиционален сите Хороскопски знаци, па се држи до традиционалната облека. Дами, повлече својата LBD; клозетот, грабне дека костум и вратоврска. Се држат настрана од светли бои, и се држи до темно неутралните, особено кафеава и црна. Размислете за тоа што би се облекуваат оди на политички гала, и тоа ќе ви даде добра идеја за тоа како тие сакаат да се погледне.

ВОДОЛИЈА
Вашиот Водолија датум е најстариот неконвенционални на сите Хороскопски знаци, па можете слободно да си играат со вашиот изглед и да се обиде нешто различно. Боја на косата сина или розова, гордо се фалат дека веѓа или папокот, пирсинг, или да носат вашиот рециклирана сода шише накит. Тие не се грижат за тековните трендови, само на идните, па не одат со она што е во моментов.

РИБИ
Вашиот Риби датум е крајната романтична, Значи, ако сте виделе разгранок на насловната страница на романса роман или во романтичен филм, тоа би можело да работат. Тие сакаат возбудува, парчиња со протокот и движење, чипка, и ако сте го направиле тоа сами, дури и подобро. Тие не ум одржувањето на повик иако, и фармерки и кошула убаво би можеле да бидат доволни. Нивните омилени бои се пастели.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2020 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио