6 Pyetjet kryesore për të pyesni veten para se të Zhytur në Pool Dating

Rifreskimi i fundit: nëntor. 27 2020 | 3 min lexuar

Imagjinoni duke shkuar në dyqan ushqimore për një udhëtim rutinë pazar. Keni lënë pas dore për të bërë nga një listë me gjërat që ju duhet, një buxhet, apo edhe ide vakt.

Grup zgjedhjesh janë mendje boggling. Ju nuk e dini ku të kërkoni parë. Ju nuk keni sistem ... .Askush metodë për të çmenduri tuaj.

Pjesa tjetër e siguroi se ju do të humbim kohë, harroni të marr disa shumë të nevojshme "aksioneve up" artikuj, shpenzoj tepër, dhe përfundojnë duke e bërë një udhëtim të dytë para se muaji është e gjatë.

Një ndjenjë e ngjashme e kaos dhe konfuzion mbizotëron kur ne jemi në "treg" të një shoku.

Shumë prej nesh nuk kanë kuptim të vërtetë të asaj që ne jemi duke kërkuar për, ku të shikojë, ose se si për të arritur në të bërë zgjedhje të informuara.

Por, ajo nuk duhet të jetë në këtë mënyrë.

Si Sokrati deklaroi dikur me mençuri: "Jeta e pakontrolluar nuk është me vlerë të jetesës."

Me këtë si udhëzues tonë, këtu janë 6 pyetje të rëndësishme që ju duhet të pyesni veten para se të hyn në atë datë të parë të gjitha e rëndësishme.

1. Cili është qëllimi im i tanishëm dating? A jam duke kërkuar për një bashkëshort të ardhshëm? Takim rastësor? Një marrëdhënie e hapur? Një baba sheqer? Më e qartë se ju jeni, më mirë ju do të jetë në gjendje të komunikojnë këtë një partner potencial, dhe më të drejtë se do të jetë me ta. Edhe në qoftë se ju nuk e artikulojnë atë atyre, ajo mund të ndihmojë për të kursyer kohë dhe trazira në procesin fillestar të shqyrtimit. Mendoni strategji!

2. Cilat janë Ndërprerësit e mia marrëveshje? Me fjalë të tjera, çfarë tipare, doke, ose çështjet e jetesës janë të gatshëm për kompromis. Për shembull, disa burra nuk do Data gratë me fëmijët. Disa gra do të jo date djema me një dosje penale. Dhe për të tjerët, mosha mund të jetë një faktor në ekuacionin e përgjithshëm. Edhe pse kompromis është e rëndësishme që të gjitha marrëdhëniet e suksesshme, ne kurrë nuk duhet të bëjë kompromis vlerat tona kryesore apo thelbin e kush jemi, vetëm për të shoqëruar me një cutie.

3. Çfarë nuk kam mësuar nga marrëdhëniet e mia të fundit? Ka vërteta e madhe për shprehjen, "Ata që nuk arrijnë të mësojnë nga e kaluara janë të destinuara për të përsëritur atë." Ndoshta në mend pas kuvendit ju tani e pranojnë se "banditë" nuk janë gjë tuaj. Ose që ju duhet për të komunikuar nevojat tuaja më mirë. Mësimet ndryshojnë për çdo dashuri "studenti". Qëllimi i vërtetë është për të identifikuar ndonjë modelet destruktive ose disserving takim për të shmangur përsëritjen. Merrni ide këtu?

4. A është kërkimi im qeverisur nga pritjet reale? Duke pasur një listë lavanderi të preferencave të larta vetëm do të pengoni dhe të zgjasin procesin. Për shembull, disa gra të aspirojnë për të gjetur një mik i cili është gjashtë metra i gjatë, duke e bërë gjashtë shifra, i cili kurrë nuk ka qenë i martuar, flet 3 Gjuhë, dhe e do kafshët shtëpiake. A është e mundur? I sigurt.

I mundshëm? Rreth sa më shumë që unë u martuar me dëshirë e fortë e mia famshëm, Keanu Reeves. Merrni një çelës.

5. A është kjo koha më e mirë për të marrë këmbët e mia me lagështi? A jam duke kërkuar për një reagim për të zëvendësuar një ish marrëdhënie? A keni kohë dhe energji për të kushtojnë për të qenë një partner i barabartë në një marrëdhënie? A kam shëruar nga plagët e fundit? Këto janë gjëra të rëndësishme për t'u marrë parasysh. Dhe vetëm ju e dini marrëveshje e vërtetë.

6. Çfarë është plani im lojë? A do të nënshkruajë për një shërbim online dating? Pyesni miqtë e mi për të rregulluar më lart? A është veshjet e mia "data gati?"A kam nevojë për të humbur peshë? Unë do datojnë dy herë në javë ose dy herë në muaj? Si me të gjitha qëllimet serioze, një plan lojë duhet të jenë në vend për të shërbyer si një busull, na mbajtur të angazhuar, dhe na mbajnë në kurs.

"Për veten tënde të jetë e vërtetë." Nëse ju dëshironi për të rritur shanset e gjetur martohem drejtë dhe krijimin e marrëdhënieve më të pajtueshme, të marrë të dini veten e parë.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio