6 Këshilla Për Mbijetuar muajve të verës Solo!

Rifreskimi i fundit: Maj. 21 2020 | 2 min lexuar

"Një është numri vetmuar."—Tre Dog Night

Ahh ... romancë verë.

Është sezon për të dashuruar. Kjo është sende me avull novela romancë dhe kuti-zyra hit filma janë bërë nga. Kur përzierje magjike e temperaturave të nxehta, netë të gjata ndritshëm, dhe disponimi i butë mund të shtoni deri në një farë bukur kimi "cëcëritës" në takim dhe çiftëzimit skenë.

Por, script nuk është e njëjtë për të gjithë.

Për fat të keq ajo mund gjithashtu të provojë të jetë një kohë e vështirë për ata përjetuar një takim "thatësire" apo ata të cilët duket të jetë i pafat në dashuri.

Disa muaj të verës mund të duket si ekuivalentin e viteve qen.

Por këtu është një lajm i mirë: ajo nuk ka për të.

Njeriu nuk duhet të jetë "numër vetmuar" në qoftë se ju lexoni dhe të marrin parasysh këto këshilla në kohën e duhur.

6 këshilla për një verë të nxehtë pavarësisht statusit tuaj!

1. Në vend të numëruar ditët, numërimin e bekimet tuaja.

Kjo është e drejtë. Edhe pse ai mund të jetë i tmerrshëm që do të shoqërohet me një cutie, duke shkuar solo ka shumë avantazhe për të përqafuar si dhe.

Le të shqyrtojmë disa. Si në lidhje me faktin që ju të keni liri të plotë në dyqan 'til ju bie? Për të gatuaj kur humor hits ju? Për të ndjekur ëndrrat tuaja pa ndërhyrje?

Për të qenë selektive "egoist".

2. Takon Yourself. (Jastëk flasim me dëshirë).

A jeni po vdes për të provoni atë restorant të ri në zonën tuaj që të gjithë ka qenë "gumëzhimë" për? Dëshironi të kënaq në çokollatë dekadent dhe vera e cilësisë së mirë? Për të qenë të prishur dhe të pampered? Pse të presim për dikë tjetër për të festuar ju?

Silleni veten; mos e mashtrojnë veten!

Në fjalët e Dr. Phil, "Ndonjëherë ne kemi për të dhënë veten atë që meritojmë nga të tjerët."

3. Përdoreni këtë kohë "poshtë" për vetë-përmirësimit.

Mënyra më e mirë për të tërhequr një mik i madh është që të jetë një. Vërtet. Në vend të ndjenjë vjen keq për veten tuaj, ose duke pritur nga ana e telefonit, provoni duke marrë jashtë dhe për të gjetur në lojë të jetës. Mësoni një gjuhë të re. Join palestër. Sign up për një klasë valle. Jo vetëm do të rrisë këto masa vlerën tuaj në treg takim, ajo do të rrisë vetë për veten tuaj. Carpe diem!

4. Eksperiment.

Rock një prerje të re të flokëve. Sajoj disa recetave të reja në kuzhinë. Redecorate pad tuaj. Provoni karaoke në një bar lokal.

Single-dom është një kohë e madhe për vetë-zbulimit dhe rritjen ekonomike.

5. Arrijë deri në disa lexim.

Unë dua të lexuar. Dhe shumica prej nesh e kanë të vështirë për të bërë kaçurrela deri në një libër të mirë, thjesht për shkak të obligimeve tona shumë—relacionale dhe profesionale. Që ju nuk jeni të ngjarë të jenë të "bërë kaçurrela" me një partner tani, është më e lehtë për të bërë kohë. Jo vetëm që e bën leximin të zgjeruar bazën e njohurive tuaja; ajo mund të rritur aftësitë tuaja bisedor. Dy tituj unë do të rekomandojë janë:

"Ai është jo vetëm se në ju" dhe "Vepro si një zonjë, Mendoni si një njeri. "

6. Mos e krahasoni apo të konkurrojë.

Shoku më i mirë e ka një të dashurin. Motra juaj është duke u martuar.

Kalendari i juaj social është e plotë të ftesave nga folks të cilët duken të jenë të shijuar një jetë më të mirë.

Boo hoo për ju, e drejtë? I gabuar. Në fjalët e Bruno Mars, "Ju jeni të mahnitshme, vetëm mënyrë që ju jeni. "Keep it në mend.

Summer nuk duhet të jetë një zhgënjim! Zgjidhni që të ketë një qëndrim pozitiv, Perspektiva e duhur, dhe i brendshëm- paqe, dhe pjesa tjetër do të bjerë në vendin e.

Para se ju e dini atë, ju do të mësoni për të vënë "këndojnë" në të vetëm.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio