Si të Bisedoni Dirty në një marrëdhënie

Rifreskimi i fundit: Maj. 25 2020 | 2 min lexuar

Ne kemi të gjitha çiftet e parë të folur pista në filma, TV dhe madje lexoni atë në libra, por e bën atë edhe më të punojë? Dhe më e rëndësishmja, duhet të ju prezantoj flasin pista në marrëdhënien tuaj?

Në kundërshtim me besimin popullor, kur duke folur pista ju nuk keni për të thënë ndonjë gjë të pazakontë apo atje në mënyrë që të merrni efektin e dëshiruar. Duke ndjekur këshilla më poshtë, ju mund të shtoni gjallëri në marrëdhënien tuaj dhe jetën seksuale, ndërsa ende po ju.

Shtimi Spice: Ashtu si erëza të shtuar aromë të gatimit, duke folur pista shton shije të marrëdhënieve. Megjithatë, ju keni nevojë të jenë të kujdesshëm sa shumë flasin pista, ashtu si shumë erëz, do të merrni mërzitshëm dhe mund edhe të shkatërrojnë marrëdhënien tuaj. Për të shtuar eksitim dhe argëtim, provoni duke e përdorur atë me masë në këtë mënyrë ajo do të jetë emocionuese dhe papritur çdo herë që bëni flisni pista me partnerin tuaj.

Qëndro rehatshme: Maja më e rëndësishme është që të bëjë dhe të them atë që ju janë të kënaqur me. Nëse është e qartë ose delikate, në qoftë se ju jeni shumë të pakëndshme duke thënë atë, atëherë ajo do të më shumë gjasa të tingëllojë shumë i vështirë. Dhe për të qenë krejtësisht i sinqertë, ka disa gjëra më keq se të flasim vështirë të pista.

Bëhu Subtle: I qartë, i ndyrë, sexy, dhe flasin grafik pista është e madhe për dhoma gjumi si ajo mund të çojë në seks pasionuar. Por nëse ju jeni delikate kur duke folur pista, ju do të gjeni se ajo do të krijojë një efekt të fortë e dëshiruar si ajo krijon tension seksual, përveç duke e bërë partnerin tuaj vazhdimisht mendojnë për ju. Duke qenë delikate, në të vërtetë, në fakt mund të jetë më i fuqishëm se i qartë kur duke folur pista.

Një tjetër faktor i rëndësishëm për të folur delikate të pista është se ju mund ta bëjë këtë vetëm për kudo. Nga një parti për të varur me miqtë për të qenë në punë, një të thjeshtë “Unë uroj që këto njerëz të tjerë nuk kanë qenë rreth e rrotull si unë kam disa gjëra të fun në mend që unë dua të bëj për ju”, do të largohet partnerin tuaj pyesin se çfarë saktësisht ju keni në mendje.

I qartë, flasim dhomë gjumi: Ndërsa ky tip është e kundërta e saktë nga lart, flasim grafik pista do të bëjë hotter seksi, më emocionuese, dhe më të pasionuar – pikërisht ajo që dikush do të duan në dhomën e gjumit. A nuk e le fjalën rri të qartë të ju larg nga ky i gjallë, sexy flasim dhomë gjumi. Thjesht duke u kapur deri në këtë moment dhe duke deklaruar se çfarë ju mendoni si “ju ndjeni brenda kaq të mirë të mua”, do të kthehet jo vetëm partnerin tuaj më por do të masazh egot si dhe. Nëse ju ende ndjehen nervoz apo i vështirë, më intensive “hmm”, “vërtet”, dhe “oh zot” gjithashtu të japë të njëjtin efekt.

Letërsi erotike: Ndoshta tip më e lehtë është për të lexuar erotika ose romancë novela. Jo vetëm ata do të zgjerohet pista repertorin tuaj duke folur por do t'ju japë shumë ide për situata të, luajnë rol, dhe linjat përveç duke ju kthyer veçanërisht pasi keni mbaruar lexuar një skenë me avull.

Nëse ju keni qenë me partnerin tuaj për disa muaj apo dhjetë vjet, duke folur pista mund të forcoj dhe nxeh, duke shtuar një nivel krejt të re në marrëdhënien tuaj.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio