Më i lartë 10 Këshilla për Suksesshëm Dating

Rifreskimi i fundit: dhjetor. 12 2019 | 2 min lexuar

Çfarë do të thotë të suksesshme dating? Përgjigja për këtë pyetje varet mendimit tuaj të jetës dhe qëllimeve të përcaktuara për veten tuaj, kur daton. Ka nga ata për të cilët një datë është i suksesshëm vetëm nëse ajo është një portë drejt një marrëdhënie afatgjatë dhe madje edhe martesa. Të tjerët mund të konsiderojnë atë një fatkeqësi në qoftë se ajo nuk e përfundojnë në shtrat. Për disa, një datë është i suksesshëm nëse ata kishin një kohë të mirë. Edhe pse nuk ka asnjë garanci se këshilla e mëposhtme do të kthehet çdo datë në një shpërthim, ata me siguri do të ju ndihmojë të reduktuar normën tuaj takim dështim.

Përshtatur pritjet tuaja për qëllime të tuaja

Ashtu si me çdo projekt tjetër që ju të përfshiheni në, pritjet tuaja nga personi që ju jeni takim ose nga data vetë duhet të përshtatet me objektivat tuaja. Nëse jeni duke kërkuar për një një të natës të qëndrojë, mos e shqyrtojë partnerin tuaj si në qoftë se ju u do të shpenzojnë pjesën tjetër të jetës tuaj me atë / saj.

Bëni një përzgjedhje të kandidatëve tuaja takim

Nëse ju doni të rritur normën tuaj suksesit, mos më sot të gjithë ata që duket në dispozicion. Shfaros nga lista e potencialit daton të gjithë ata me të cilët ju nuk keni asgjë të përbashkët.

Bëhu veten

Një datë nuk është mundësi për të shfaqur aftësitë tuaja teatrale. Veprojnë natyrisht dhe nuk përpiqet të pretendojë ju jeni diçka tjetër se sa ju me të vërtetë janë, veçanërisht nëse ju jeni duke kërkuar për një marrëdhënie afatgjatë. E vërteta do të dalë përfundimisht dhe tjetri do të ndjehen të bllokuar.

Mbajtur gjërat e thjeshta

Datat më të suksesshme janë të thjeshta, ato të rastit. Nëse kjo nuk është një datë e parë tërësisht i verbër, mendojnë për interesat tuaja të përbashkëta dhe të dalë me disa aktivitete ide orientuar që mund të apelojë për të dy prej jush.

Fokusimi në të tashmen

A nuk të sjellin të kaluarën në bisedë në mënyrë të rregullt dhe nuk kthehet ankuar për marrëdhëniet tuaja të dështuara në një zakon. Ndërsa është e rëndësishme që të dy partnerët të ndajnë gjëra në lidhje me sfondin e tyre, askush nuk dëshiron të jetë në krahasim me një ish. E ardhmja është një subjekt delikat si edhe. A nuk e sjellë atë deri nëse nuk janë të sigurt se të dy ju dhe partneri juaj takim janë të gatshëm për një temë të tillë.

Shiko më të mirë tuaj

Pa marrë parasysh se çfarë thonë njerëzit, një datë e parë është gjithmonë për pamjen dhe përshtypje të përgjithshme. Prandaj, organizoni veten në përputhje me rrethanat: vihet në disa përbëjnë, veshin diçka që duket e mirë për ju dhe buzëqeshje. Megjithatë, nuk ndalet duke u kujdesur për veten tuaj, kur ju mendoni se ju jeni në një marrëdhënie.

Mbani këmbët tuaja në terren

Pa marrë parasysh se sa e madhe data juaj duket, mbetet realist. A nuk kërcejnë në shtrat, të paktën jo në ditën e parë. Mos filloni duke folur për martesën dhe fëmijët e vetëm për shkak se ju pëlqen të njëjtin film.

Përgatisë veten për datën

Data e përgatitjes nuk përfshin vetëm të qenit i pastër, nuhatje të mirë dhe duke kërkuar zgjuar. Nëse ju nuk keni qenë takim për një kohë të gjatë, mendoj në lidhje me temat e bisedës në mënyrë që ju të shmangur rrezikun e heshtjeve të gjata vështirë.

Shko përtej paraqitjet

Vetëm për shkak se njerëz të pretendojë të jetë i zgjuar, i ndershëm dhe i vetëm, kjo nuk do të thotë se ata janë të vërtetë. Pa ridiculously duke dyshuar gjithçka dhe gjithsecilin, të përpiqet të vend jashtë gënjeshtarët dhe të mbledhin informata të mjaftueshme në mënyrë që të ketë një mendim personal.

A nuk mbi-date

Pa marrë parasysh se pse ju jeni në skenën takim, mos të bëhet i dëshpëruar dhe nuk e teproj. Dating gjithë rreth jush nuk do të rrisë shanset për sukses. Më shumë, ju do të duket shumë më interesante në qoftë se ju keni disa jetë të tjera sociale përveç takim.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2019 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio