Совети

од страна на

Дали сте Dateable?

Листа на начини да добиете на самиот себе малку подобро, со што ќе "на Lotta малку" повеќе dateable

На грешка многу луѓе прават во нивното датирање животи не е да се има добра идеја за тоа кои се тие, се, се. It may seem counterintuitive, но кога ќе се активно се обидува да се најде партнер е еден од најдобрите пати да се фокусираат на себе и она што го прави “функционирам”. Жени, повеќе од мажите, се склони кон “Ми се допаѓа се што ќе посакате”-Синдром (можеби поради долготрајната културните очекувања дека жените би требало да биде флексибилен, аморфен оние кои немаат сопствени интереси), во крајна линија резултира со незадоволителни и неостварлива односи во најдобар случај; и изненадувања, потроши време и гневот на друго лице има “промени”, во најлош.

Еден од моите омилени изреки оди нешто вака–како е некој друг треба да се знае и те сакам, ако не знам и сакам? Investing in knowing yourself allows you to know exactly what you bring to the table, и го прави полесно за вас и вашиот вистинскиот меѓусебно ќе се препознаат и да бидат привлечени кон квалитети кои не се случува да се промени со вашата компанија или со години.

Како Shel Силверстеин пишува во својата песна, “Маски”:

Таа имаше сина кожа
И така тој го направи
Тој се држеше го криеше
И така таа не
Тие бараа сино
Нивната цел живот преку
Потоа усвоен од страна на–
И никогаш не сум знаел

Еве некои начини за да се запознаат и да те сакам, така што некој друг може да, премногу!

1. Take Yourself Out

Оваа една е фрлат околу од различни и огромен број “Самопомош” гуруа, книги, and women’s groups. People usually think about it in terms of dinner, which can be intimidating and awkward if you have not dined in public alone before. So it can be any significant outing, се додека тоа е забавно и нешто ќе уживате–филм (еднаш светлата одат надолу, никој не е фокусирана на кој седи сам), топката игра, или можеби еден ден патување некаде ново.

2. What Do YOU Want To Do Today?

Има некои слободно време? Stop for a minute and blatantly ask yourself what would make you happy right then and there–и потоа оди направи тоа! This is one of the most simple and effective ways to tune out the noise of life and stop wasting time by being sucked into Facebook or television. It also opens you up to that many more random, магичен пресврти и се врти, и исполнување дека многу повеќе луѓе отколку што би, thoughtlessly and unconsciously killing time. In the process, ќе откриете дека вие не треба некој заедно да бидеме среќни–може да биде среќен и снисходливо кон нас со тоа што се намерна со вашиот избор.

3. Ask Your Friends

This is kind of an elaboration of the popular Facebook activity asking people to comment to the post with a word that describes the poster. But you can learn about yourself, или барем за јавноста замисли и впечаток за себе, by asking your friends how they would describe you. This will help to illuminate the “Можете” што ќе се презентира во светот, and therefore dates. Можеби, и, најверојатно,, this matches with what you believe is your genuine self. But if you are unwittingly perceived as having a different character than what you know is true about you–ова може да се манифестира како стринг на неуспешните, збунувачки врски.

4. Try New Things

This is kind of the opposite of #2. Instead of treating yourself to something you know you’ll like doing, направи нешто сосема ново! Never ridden a horse before? Find a company that offers easy trail rides. I wouldn’t advocate doing anything that frightens the pants off of you, затоа што–Иако тоа може да привлече датуми–your fear may distract from being able to enjoy a new experience. At the end of the day, ќе се изолирани друго животно искуство кое помага во дефинирањето на вас и вашите интереси, и можеби ќе имаат уште една вештина и разговор точка да се ставаат на маса.

Having a confident sense of self is attractive. By cultivating your sense of self, ќе бидете посреќни, повеќе исполнети лицето и ќе го имаат тоа многу повеќе да понуди за врска; а во меѓувреме, ќе имаат многу забавно да се запознаеш со вас дека сте за сите.


Вратете се на почетокот ↑

© Заштитени авторски права 2017 Датум на моите миленичиња. Направени со од страна на 8celerate Студио

Прочитај повеќе:
5 Грешки Мажите се направи што може да го уништи врската

Поголемиот дел од луѓето во овој свет се вид, прекрасни луѓе со големи срца, па овој член не е во ...

Затвори